rotyi hozzászólása:

persze, én nem mondtam, hogy ez csak a mi esetünkben van

az első körök egyikében megvertük a Jetst. szerencsétlenek b2b jöttek egy komoly cumi után a Catstől, erre az első harmadban egymás után két 5 on 3-t kaptunk ellenük. az most lényegtelen, hogy jogosak voltak, elég szerencsétlen PKákat szedtek össze (egy 5 perces, majd ez alatt korong kiemelés, meg talán egy high stick). a meccs itt szinte el is dőlt, a másodikban vágtunk még 3 gólt 5 on 5, majd 6:0 után a harmadikban jöttek nekik az emberelőnyök a semmire is. minek? kinek? csakis a jegyzőkönyvnek...

de aztán ott van pl a Devils elleni minap, amikor 2:1-re mentek 6 perccel a vége előtt, majd hirtelen beszedtünk két egymásba ágyazott 5 on 3-t, amik közül csak a 3. kiállítás, Boucher első kettő miatti reklamációja volt jogos. itt nem volt mit kompenzálni, mégis összehozták és eldöntöttek vele egy kurva jó meccset, amit simán lehet, hogy enélkül is bukunk. de ezek csak a friss élmények. amikor nálunk nyertetek, nevetséges kiállítások voltak itt is ott is (mind a 3) az új interferi baszások miatt. aztán amikor Aulie-t visszahúztátok, azért nem járt semmi a 3. elején, miért is? tiszta volt, még a vak öreganyám is látta. nem azt mondom, hogy nektek fújnak ellenünk, hanem azt, hogy rendre fontos helyzetekben tévednek mérkőzés eredményét befolyásoló módon.

amúgy pedig annyiban lehetek szubjektív talán, hogy az elmúlt éveket tekintve, a bírói hibák nagy általánosságban jobban sújtották a noname kiscsapatokat, akik a kutyát sem érdeklik, mint akik a kirakatban vannak, hatalmas bázissal, tévécsatornával stb a hátuk mögött. és ezt nem a tampa-meccsekből szűrtem le kizárólag, hanem elnézve néhány Isles, Jackets, Coyotes, Cats gémet is a favoritok ellen. lehet, hogy a sporik megpróbálnak objektívek maradni, de nagyon nem megy nekik, igen gyakran elfogultak, ha egyik-másik sztárról van szó.

de attól meg végképp égnek áll a hajam, mikor tudják, hogy hibáztak és alig várják, hogy egalizálják...